Agregaty malarskie ułatwią pracę

agregaty malarskie graco-rtx-1500

Jeśli posiadasz firmę, świadczącą usługi budowlane i wykończeniowe, z pewnością warto rozważyć zakup niezawodnego agregatu malarskiego. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów agregatów i wybór odpowiedniego urządzenia zależny jest przede wszystkim od rodzaju i zakresu prac, jakie planujemy wykonywać za pomocą agregatu. Ponieważ wyposażone są w pistolety z możliwością wymiany dysz,

ze względu na rodzaj stosowanej farby, najlepszym wyborem wydaje się być sprzęt umożliwiający zastosowanie największej rozpiętości dysz. Jednak im większe możliwości, tym zazwyczaj większa cena.

Jednak trzeba zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy agregaty malarskie nadające się do każdego zastosowania. Do farb najczęściej stosowanych przy malowaniu farbami wewnętrznymi i elewacyjnymi, wystarczą dysze o rozmiarze maksymalnie 0,028″, więc jeśli nie planujemy prac z użyciem farb cięższych (np.antykorozyjnych), nie potrzebujemy agregatu z możliwością stosowania dużych dysz. Agregaty dzielą się również ze względu na rodzaj zasilania – jeśli wykonujesz wiele prac na zewnątrz, gdzie nie ma dostępu do elektryczności, warto rozważyć zakup agregatu zasilanego silnikiem spalinowym.

Related posts