Meble hotelowe i minimalizm

meble hotelowe

W hotelach wielu z nas spędza dni i noce – na wyjazdach służbowych, wakacyjnych i w innych podróżach. W jaki sposób powinny być wyposażone te obiekty, aby spełniały swoją podstawową funkcję? Jednym z trendów, który sprawdzi się w każdym hotelu jest minimalizm. Warto bliżej przyjrzeć się jego zaletom.

Przestrzeń i wygoda.

Minimalizm w wyposażeniu pokoju hotelowego będzie się przejawiał na kilka sposobów. Przede wszystkim meble hotelowe będą ograniczone w nim do niezbędnego minimum. Zbyt duże nagromadzenie sprzętów, nawet ładnych i urokliwych, takich jak meble rattanowe, po prostu przytłacza i czyni pokój niewygodnym w użytkowaniu, szczególnie jeżeli korzysta z niego więcej niż jedna osoba. Dodatkowo minimalizm kojarzy się z porządkiem, ładem i sprawia dobre wrażenie na klientach hotelu. Lepiej zainwestować w mniej dobrej jakości mebli, niż postawić jedynie na ilość, która pozostawia wiele do życzenia jeżeli chodzi o stan i wykonanie.

Zalety dla pracowników.

Minimalistycznie urządzone meble hotelowe to także korzyść dla pracowników obiektu. Po pierwsze mniej mebli to niższa cena całości wyposażenia. Ponadto w takich pokojach łatwo zadbać o porządek nie tylko w widocznych miejscach, ale i pod sprzętami. Na przykład lekkie meble technorattan można łatwo przestawić, wygodnie się je utrzymuje w czystości i ładnie wyglądają. Dlatego miedzy innymi one wpisują się w kanon minimalizmu. Czystość w pokoju hotelowym to jego wyższa renoma w oczach klienta. Mała ilość dodatków i bibelotów, także pomoże zachować wrażenie ładu, co jest trudne przy dużej ilości ozdób.

Minimalizm i klasyką.

Oczywiście minimalizm nie musi oznaczać wyłącznie stylu nowoczesnego. Pięknie komponuje się również z meblami w stylu klasycznym. Kilka mebli z ciężkiego drewna bez zbędnych dodatkowych sprzętów, prezentuje się zawsze bardzo dobrze i stylowo. Wszystko zależy już od fantazji osoby projektującej czy urządzającej pokoje hotelowe. Na pewno wena twórcza w tym zakresie zostanie doceniona przez gości hotelu. Ciekawa aranżacja wnętrza sprzyja relaksowi i wypoczynkowi.

 

Related posts