Zacieraczki do betonu

Zacieraczka Kreber K600 ETP

Zacieraczka do betonu to urządzenie niezbędne do wyrównania i wygładzenia powierzchni czy posadzek betonowych. W przypadku dużych powierzchni, na przykład w budynkach użyteczności publicznej, halach czy magazynach, najlepiej użyć zacieraczki samojezdnej, wyposażonej w siedzenie dla operatora maszyny, umieszczone zazwyczaj w górnej części urządzenia. Zacieraczki samojezdne mogą posiadać jeden lub dwa wirniki.

Pracę maszyny samojezdnej uzupełnia zazwyczaj użycie zacieraczki ręcznej, o mniejszej średnicy, pozwalającej na zacieranie miejsc trudniej dostępnych dla dużej maszyny – czyli przede wszystkim okolic ścian (czyli granic posadzki), narożników, wnęk. W przypadku mniejszych pomieszczeń, zacieraczki ręczne zazwyczaj wystarczą do wykonania całości prac.

Zacieraczki wyposażone są w sterowane pokrętłem łopatki, które, w zależności od etapu pracy, mogą zmieniać kąt nachylenia. Zacieraczka może służyć również do szlifowania powierzchni, o ile zostanie wyposażona w specjalne łopatki czy dysk do szlifowania.

Zacieraczkę do betonu znajdziesz tutaj.

Related posts