Place zabaw dla niepełnosprawnych

integracyjne place zabaw

Integracyjne place zabaw

Wiadomość o tym, że dziecko będzie niepełnosprawne ruchowo to trudna wiadomość, którą trzeba długo przemyśleć, trzeba się wiele dowiedzieć na temat konkretnej niepełnosprawności i trzeba czytać o sposobach wychowania niepełnosprawnego dziecka. Taki maluch przeżywa czasem trochę inne problemy, niż jego rówieśnicy. Niestety, wielokrotnie narażony jest na złośliwości ze strony innych dzieci, które często robią to po prostu z niewiedzy, a nie ze złośliwości. Możemy próbować zaradzić takim sytuacjom poprzez odpowiednie wychowanie naszego dziecka i zapoznawanie go z dziećmi zdrowymi.

Place zabaw dla niepełnosprawnych

Najlepszym z rozwiązań jest posłanie dziecka niepełnosprawnego do szkoły, w której będą również dzieci zdrowe. Niech nasze dziecko od najmłodszych lat nauczy się funkcjonować w świecie, który przystosowany jest do standardów. Jest to naprawdę możliwe, choć nie zawsze proste. Koledzy i koleżanki, gdy poznają nasze dziecko i przekonają się, że poza ograniczonymi możliwościami ruchowymi nic innego go nie wyróżnia, na pewno nie będą złośliwe, a wręcz przeciwnie.

Integracja na placu zabaw

Często klasa lub najbliżsi koledzy bronią takiego kolegę przed atakami z zewnątrz. Dlatego tez od najmłodszych latach zabierajmy dziecko w miejsca, gdzie spotka swoich przyszłych szkolnych kolegów. Takie miejsce to plac zabaw. Sprawdźmy, czy w naszej okolicy są jakieś integracyjne place zabaw. Jeśli takich brakuje możemy zawsze wystąpić do odpowiednich instytucji o utworzenie go. Pewnie nie będzie to łatwe, ale warto się postarać, ponieważ nic lepiej nie integruje dzieci, niż wspólna zabawa. To właśnie w trakcie niej dzieci najlepiej się poznają, sprawdzają się w różnych sytuacjach i wiedzą, na kogo z kolegów i koleżanek mogą liczyć, a kto nie koniecznie przypada im do gustu.

Related posts