Villeroy & Boch umywalka

umywalka

Wbrew pozorom coraz częściej projektujący swoje domy czy mieszkania zwracają dużą uwagę na to, jak prezentuje się ich łazienka. Niby spędza się w niej najmniej czasu, jednak to zazwyczaj pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy do przebudzeniu, kąpiel natomiast to dla wielu osób największy relaks. Dlatego przytulność i funkcjonalność łazienki jest ważna dla wszystkich lokatorów.

Dobrze dobrane ściany i podłogi do reszty

Warto się zastanowić, jaki mamy priorytet podczas projektowania łazienki. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na jej funkcjonalności, to najważniejsze będzie ułożenie sprzętów. W przypadku, gdy chcemy by była łatwa do sprzątania, zastanówmy się nad kolorami i redukcją trudno dostępnych miejsc. Wygląd na pewno jest równie ważny, ale estetyka to nie wszystko. Bo jeśli nasza Villeroy & Boch umywalka będzie niestandardowych rozmiarów, to może zabrać miejsce ważne np. dla toalety. W przypadku kuchni i łazienki zawsze warto skonsultować się z architektem. Specjalista zawsze lepiej wymierzy, wyliczy i zaprojektuje takie pomieszczenia, niż my. Jeśli jednak się na to nie zdecydujemy, warto wcześniej użyć najprostszych programów graficznych, żeby choć w niewielkim stopniu przygotować projekt na własny użytek.

Wanna, toaleta i umywalka. Co jeszcze powinno znaleźć się w łazience?

To, w jaki sposób ustawimy niezbędne sprzęty sanitarne będzie nam determinować resztę. Przede wszystkim najważniejsza jest Villeroy & Boch umywalka, bo wbrew pozorom to przy niej wykonujemy najwięcej czynności. Nie warto blokować do niej dostępu przez inne sprzęty czy meble. Dobrze jest się również zastanowić nad jej wielkością, żeby nie zajmowała za dużej części łazienki. Następnie podejmijmy decyzję czy lepsza będzie dla nas wanna czy prysznic. Bardzo często determinuje nam decyzję wielkość pomieszczenia. Jeśli jednak nie mamy z tym problemu zastanówmy się, czy wolimy szybkie prysznice czy długie wylegiwanie się w wannie. Ostatnim ważnym punktem jest toaleta. Tutaj wielkości są standardowe, a decyzja jaką możemy podjąć to czy będziemy ją wpuszczać w ścianę. Warto również zaprojektować miejsce na pralkę oraz oczywiście meble, które okazują się niezbędne do trzymania kosmetyków czy środków czystości.

Related posts