Wynajem samochodów

Coraz częściej podróżując w różnych kierunkach, po przybyciu na miejsce samolotem, decydujemy się na najwygodniejszy sposób podróżowania w małych odległościach, czyli samochodem. Nikt nie nadaje paczki ze swoim prywatnym pojazdem, dlatego coraz bardziej rozwija się rynek wynajmowania samochodów na godziny lub dni. Pyrzowice, Balice czy Chopin – na wszystkich naszych lotniskach oferowana już jest taka usługa. Jak nie dać się oszukać za granicą?

Dobre sprawdzenie wypożyczalni

Jeszcze zanim wylecimy, możemy sprawdzić w internecie, które wypożyczalnie mają najlepsze opinie. Oczywiście, możemy zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która pomoże nam wypożyczyć samochód, ale wiadomo, że koszty takiej przyjemności od razu są większe. Jeżeli wynajem samochodów nie jest dla was więc przerażającym zajęciem, możecie to zrobić na własną rękę. Pamiętajmy jednak, żeby sprawdzić wybranego przez nas najemcę oraz warunki umowy, które nam proponuję. Samochód możemy zamówić jeszcze przed wylotem, tym samym po przybyciu na lotnisko od razu będzie na nas czekał, a my nie będziemy musieli stresować się tłumaczeniem dokumentów i dogrywaniem szczegółów. Wszystko to będziemy już mieli za sobą. Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest wkład własny w razie szkody. Bardziej renomowane firmy oferują obniżenie kwoty obciążenia, głównie ze względu na wysokie ubezpieczenia samochodów. W innym przypadku pieniądze, które przyjdzie nam za to zapłacić mogą być naprawdę bardzo duże.

Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na stronę Primabus – bus Anglia.

Stan samochodu musi zostać udokumentowany

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na wynajem samochodów i jesteśmy na miejscu, to musimy sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu przed podpisaniem umowy. To ważne, ponieważ nieudokumentowany przez nas stan może później wiązać się z wymuszeniem opłaty za naprawę czegoś, co nie jest naszą winą. Oględziny powinny odbywać się w obecności pracownika wypożyczalni, a następnie sporządza się protokół, dokumentujący faktyczny stan i zawierający informację o wszelkich nieprawidłowościach. Pamiętajmy, że działa to w dwie strony, więc jeśli zdarzy nam się zarysować samochód, będziemy musieli wziąć za to odpowiedzialność. Dowiedzmy się również o wymagany poziom paliwa przy oddaniu samochodu. Z pozoru małe rzeczy mogą się później okazać istotne przy zwracaniu pojazdu.

 

Related posts