Wielka zmiana w kilku ruchach

aquaform

Życie to zmiany. To ruch naprzód.  Nowe pomysły. Elastyczne  rozwiązania. Zasady te dotyczą wszystkiego. Teraz także lokalizacji źródeł światła.
Współpraca pomiędzy fińską firmą „Lumisys LTD”, a znanym i docenianym polskim producentem nowoczesnych opraw oświetleniowych, AQUAFORM INC Sp. z. o. o., zaowocowała stworzeniem systemu, dzięki któremu w kilka ruchów można całkowicie zmienić układ, a nawet rodzaj zastosowanego oświetlenia. Bez prac remontowych.

Szynoprzewody

Wszystko dzięki zastosowaniu szynoprzewodów. Koncepcja jest prosta- aluminiowe prowadnice izolujące, z samo gasnącego tworzywa sztucznego, wyposażono w miedziane przewody-trzy fazowe i jeden neutralny. Funkcję uziemienia pełni korpus szyny. Szyny można dowolnie przecinać, bez konieczności jakiejkolwiek obróbki przewodów oraz łączyć i zakańczać za pomocą dostępnych zaślepek, końcówek zasilających i łączników o różnej ilości ramion. Wszystkie elementy kupujemy  oddzielnie, zatem nasz wariant systemu może zmieniać wielkość i kształt w zależności od potrzeb. Szynoprzewody można montować w formie wpuszczonej, natynkowej bądź zwieszanej, mocując je co metr. Dostępne są w kolorze aluminiowym, czarnym i białym. Na szynoprzewodach mocuje się przesuwne punkty świetlne  produkcji Aquaformu- obecnie w ofercie dostępnych jest ponad 20 wariantów opraw.

Uniwersalność zastosowań

Szynoprzewody to świetne rozwiązanie dla miejsc, w których częsta zmiana lokalizacji i kierunku padania światła jest niezbędna. Rewelacyjnie sprawdzą się do podświetlania wystaw i ekspozycji sklepowych. Również sale wystawowe i muzealne  wydają się być miejscami, w których wyjątkowo często będzie się korzystało z przesuwnego oświetlenia. Dzięki nowoczesnej formie na pewno przydadzą się do aranżacji przestrzeni biurowych, rezydencji lub apartamentów osób które lubią częste przemeblowania. To także świetne rozwiązania dla restauracji, w których często przestawia się stoliki. Światła mogą podążać za nowym układem, a następnie wracać do poprzedniej konfiguracji.

Mnogość form opraw oraz ilość kombinacji kształtów i sposobów montażu szynoprzewodów daje możliwość zastosowania systemu w wielu projektach o różnych stylach.  W dedykowanej kolekcji TRACK znajdziemy m. In. modele 2000 P20 i P30 z reflektorkiem punktowym, wychylanym o 170° , rurowaty,  ultranowoczesny w swej prostej formie lampy do salonu ROTTO LED TRACK, dyskowaty AQLED i półkolisty model GLOB AQLED. Nie zapomniano też o modelach zwieszanych, reprezentowanych przez cylindryczny TUBA 111, PET FINE, czy bardzo klasyczny w wyglądzie ARM 60.

Related posts