Ozdoby dla fanów natury

forniry egzotyczne

Nie każdy może posiadać piękny dom z barwnym ogrodem. Niektórzy fani natury muszą zadowolić się niewielkim mieszkaniem w betonowym bloku. Jednak nawet w szare wnętrza można wprowadzić odrobinę botaniki i skojarzeń z naturą. W jaki sposób to zrobić?

Kolory

Warto umieścić na ścianach naturalne kolory – na przykład delikatną zieleń czy jasny żółty. Budzą one skojarzenia z naturą. Ciekawym pomysłem są też forniry egzotyczne. Dzięki nim upiększymy na przykład swoje meble.
Warto zwrócić również uwagę na dodatki. Jeśli okleimy regał fornirami egzotycznymi możemy umieścić na nim pasujące do tego stylu przedmioty – uzyskamy w ten sposób ciekawy efekt.

Kuchnia

Tym, co może ożywić każdą kuchnię, a jednocześnie być niesamowicie praktycznym elementem wystroju są owoce i warzywa. Ułożone na tacy czy na blacie kuchennym piękne, dojrzałe pomidory, jędrna zielona, żółta i czerwona papryka oraz dorodna cukinia będzie stanowić ozdobę kuchni i wprowadzenie do wnętrza nieco natury. W roli okleiny szafek kuchennych możemy zastosować forniry egzotyczne – będą pięknie komponować się z egzotycznymi owocami.
Warto często zmieniać tę ekspozycję – warzywa nie tylko wyglądają pięknie na kuchennym blacie, ale również na talerzu, a przy tym są bardzo zdrowe.

Rośliny

W domu amatora natury nie może zabraknąć również roślin. Życie ciętych kwiatów jest dość krótkie, dlatego lepiej inwestować w roślinki doniczkowe.
Jakie będą najlepsze do naszego mieszkania? To głównie kwestia osobistego gustu – które rośliny nam się zwyczajnie podobają – a także możliwości czasowych – jak wiele chwil możemy poświęcić na pielęgnację roślin. We wnętrzach zwykle dobrze sprawdzają się storczyki, róże czy paprotki. Osoby, które często zapominają o podlewaniu lub nie mają na to czasu mogą zainwestować natomiast w kaktusy i sukulenty – to bardzo wytrzymałe rośliny, które potrafią przetrwać całe lata.

Istnieje zatem wiele sposobów na to, aby wprowadzić do swojego wnętrza nieco natury – możemy to zrobić za pomocą roślin, kolorów czy dodatków.

Related posts