Jaką baterię kuchenną wybrać?

grohe bateria

Bateria kuchenna to jeden z najintensywniej używanych elementów wyposażenia, dlatego musi być przede wszystkim praktyczna. Oprócz walorów estetycznych powinna być oczywiście również wytrzymała. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej baterii, należy zwrócić uwagę na liczbę uchwytów, sposób montażu, zasięg wylewki oraz jej wysokość. Wśród wielu propozycji mamy do wyboru modele stojące lub tradycyjne naścienne.

Baterie naścienne


Baterie naścienne wymagają bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej, ze względu na to montowane są coraz rzadziej, dedykowane są tym użytkownikom, którzy nie zdecydowali się na modernizację instalacji, ale chcieliby wymienić baterię na bardziej nowoczesną. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest Grohe bateria zlewozmywakowa dwuuchwytowa, która świetnie sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych. Chociaż mogłoby się zdawać, że tego typu baterie powoli odchodzą w zapomnienie, można je spotkać praktycznie w każdym sklepie z armaturą do kuchni i łazienki.

Baterie stojące


Bardziej popularne są obecnie baterie kuchenne stojące, to one cieszą się największym zainteresowaniem. Grohe bateria stojąca (sztorcowa), jednouchwytowa może być montowana na blacie albo w otworze zlewozmywaka. W przeciwieństwie do baterii dwuuchwytowych z dwoma pokrętłami, Grohe baterie stojące posiadają specjalny mechanizm umożliwiający regulację temperatury wody oraz jej strumienia. Dużą zaletą takich baterii jest to, że zużywają one znacznie mniej wody, eksperci twierdzą, że różnica jest dwukrotna. Wybierając wśród Grohe baterii jednouchytowym, powinniśmy zwrócić uwagę na głębokość zlewu. Pamiętajmy, że im wyżej od dna umieszczona będzie wylewka, tym łatwiej będzie nam napełnić głębokie naczynie, ale woda będzie się rozchlapywać, co dla niektórych może okazać się problemem. W odwrotnej sytuacji, w zlewie nie będzie można wygodnie umyć wysokich naczyń czy garnków. Dobrym rozwiązaniem może okazać się bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, można użyć jej zarówno do podlewania kwiatów, jak i opukiwania komory.

Energooszczędność


Oprócz takich rzeczy, jak estetyczny wygląd czy praktyczność, bardzo ważnym parametrem podczas wyboru baterii kuchennej, powinna być energooszczędność. Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli Grohe baterii EKO, które są zaprojektowane, tak, aby zużywały jak najmniej wody. Warto wziąć pod uwagę baterie z perlatorem, który modyfikuje strumień wody przez napowietrzenie oraz modele ze specjalnymi Eko przyciskami. W tym wypadku przepływ wody można kształtować na efektywnym, ekonomicznym poziomie oraz dowolnie modyfikować za pomocą specjalnego przycisku.

Wszystkie modele baterii marki Grohe wraz ze zdjęciami znajdziesz w sklepie Szydlowski, kategoria bateria Grohe.

Related posts