Płyty drogowe używane są alternatywą dla dróg asfaltowych?

Do tej pory na naszych drogach królował asfalt. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej budowane są ulice z płyt drogowych. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy płyty drogowe są dobrą alternatywą dla dróg asfaltowych.

Płyty drogowe ich zastosowanie i zalety

Płyty drogowe używane, jak i te nowe maja bardzo dużo zastosowań. Przede wszystkim idealnie sprawdzają się na budowach, na których bardzo często przewozi się duże oraz ciężkie ładunki. Nie oszukujmy się, wożenie tego typu ładunków po błocie mogłoby być bardzo kłopotliwe. Dlatego też warto jest zainwestować w owe rozwiązanie, które nie tylko zapewnia łatwy transport, ale także jest niedrogie. Poza tym można je wykorzystywać nie tylko przy budowie dróg tymczasowych, ale także w momencie, gdy chcemy postawić parking, czy wjazd przed garażem czy innym budynkiem. Warto tutaj wspomnieć, że płyty drogowe używane są wielokrotnego użytku. Bez żadnego problemu możesz je montować i demontować, dzięki czemu można z nich korzystać niejeden raz. Z tego też powodu powstały skupy płyt, w których możesz nie tylko zakupić owy materiał, ale także sprzedać. Jest to idealna opcja dla osób, które mają płyty drogowe na zbyciu i nie wiedzą, co z nimi zrobić.

Płyty drogowe kontra asfalt

Jak już wspomniałam cena płyt drogowych jest niewysoka, w szczególności, gdy przyrównamy ją do dróg asfaltowych. Dla wielu osób kwestia finansowa ma duże znaczenie. Oczywiście, niektórzy stwierdzą, że to, co tanie, nie może być dobre, jednak w tym stwierdzeniu w odniesieniu do płyt drogowych nie ma w ogóle prawdy. Ten materiał jest bardzo wytrzymały, bardziej nawet niż asfalt, dzięki czemu można z niego korzystać przez wiele lat bez obaw, że trzeba będzie coś naprawiać. Ponadto czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, czy śnieg, nie wpływają na jego właściwości. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że płyty drogowe zapewniają także większe bezpieczeństwo. Dzięki temu, że mają większą przyczepność, zapewniają Ci większą ochronę. Ponadto beton ma tę przewagę między innymi nad asfaltem, że na nim nie pojawiają się zjawiska okleinowania. Oznacza to, że płyty drogowe są odporne na czynniki atmosferyczne oraz na obciążenia osi. Jakby tego było mało droga betonowa znacznie mniej się nagrzewa, co przekłada się na spadek zapotrzebowania na energię zużywaną przez urządzenia klimatyzacyjne w budynkach posadowionych wzdłuż drogi.

Related posts