Pompy do betonu na budowie

Trudno byłoby sobie wyobrazić wykonywanie prac budowlanych na bardzo dużych powierzchniach, gdyby nie specjalistyczne urządzenia i maszyny. Pompy do betonu, miksokret czy listwa wibracyjna sprawiają, że na parkingach, jezdniach betonowych czy placach składowych można szybko rozprowadzić, wyrównać i zagęścić wylewkę betonową.

Jednym z najbardziej znanych producentów jest firma Silomat. Oferuje ona różne modele pomp, które jednak mają pewne wspólne cechy.
Zdecydowana większość modeli została wybudowana na podwoziu samochodowym. Dzięki temu pompy są mobilne i mogą dotrzeć w każde miejsce. Pompy są wyposażone w pięciopunktowe ramiona, mogą mieć różna wydajność, w zależności od potrzeb.

Każda z pomp do betonu jest podłączona z wężem o średnicy 125 mm. Na rynku można się spotkać także z różnymi specjalnymi modelami pomp do betonu. Wśród nich można spotkać np. pompy z gąsienicami, dzięki którym można wylać mieszankę betonową nawet na takich placach budowy, na których pojawiają się bardzo duże ilości wody.

Related posts