Najpopularniejsze platformy projektowe do tworzenia aplikacji mobilnych

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie projektowanie aplikacji mobilnych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też na naszym rynku, pojawia się nie tylko coraz więcej zdolnych programistów, ale również coraz więcej profesjonalnych platform projektowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są w chwili obecnej najpopularniejsze i najlepsze platformy projektowe do tworzenia aplikacji mobilnych.

Najpopularniejsze platformy projektowe

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy najpopularniejsze platformy projektowe: Google Material Desing, iOS Human Interface Guidelines oraz Windows Design, która dawniej znana była jako Modern lub Metro. Programiści z firmy https://supportdevs.com/co_robimy/, którzy chcą oferować projektowanie aplikacji webowych na urządzenia mobilne, powinni jak najszybciej dokładnie zapoznać się z tymi platformami i wybrać najlepszą dla siebie technologię. Są to tak naprawdę podstawowe platformy do projektowania i tworzenia mobilnych interfejsów. W wielu przypadkach, bardzo przydatna może okazać się również świadomość dotycząca poszczególnych platform, na które chce się tworzyć nowe aplikacje.

Android i iOS

Osoby, które chcą zajmować się projektowaniem aplikacji mobilnych na powyżej wymienionych platformach, powinny posiadać odpowiednie doświadczenie związane z korzystaniem z systemu Android lub iOS. Dzięki znajomości tych systemów, zdecydowanie łatwiej będzie zorientować się, które komponenty cieszą się obecnie największą popularnością, a które należy omijać szerokim łukiem. Jeżeli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych, to jedną z podstawowych zasad jest – „Win as one”, która oznacza, że powinno projektować się aplikacje tak, aby wszystkie powtarzalne elementy, takie jak np. nawigacja, były niemal identyczne, jak w innych aplikacjach. Dzięki tej metodzie, użytkownicy za pomocą intuicji i nabytych przyzwyczajeń, będą mogli swobodnie z nich korzystać. Metoda ta, nakłada zarówno na projektantów, jak i samych programistów pewne ograniczenia. Twórcy sami zamykają się w pewnych schematach, co niewątpliwie jest bardzo dużą wadą tej metody.

Zapoznanie z nową platformą

Każdy programista musi zdawać sobie sprawę również z tego, że wdrażanie aplikacji mobilnych wymaga oczywiście posiadania wielu różnych środowisk (Mac OS oraz Windows) w przypadku różnych platform. W praktyce na szczęście sytuacja wygląda zazwyczaj w ten sposób, że różni programiści będą wdrażać nowe aplikacje mobilne na poszczególne platformy. Jeżeli chodzi o samo projektowanie, to należy zaprojektować indywidualne ekrany dla każdej platformy osobno, z racji tego, że każda platforma ma swoją własną specyfikację.

Related posts