Zbrojenie rozproszone

Zbrojenia rozproszone

Zbrojenie to element kojarzony najczęściej z fundamentami, stosowany również w innych sytuacjach – budowie ścian, murków, słupów. Konieczne, często jednak oceniane jako drogie. Po części nie można się temu dziwić – druty zbrojeniowe charakteryzują się dość wysoką ceną. Od pewnego czasu jednak można wybrać tańszą, nie znaczy gorszą alternatywę.

W przeciwieństwie do zbrojenia klasycznego, rozproszone składa się z szeregu nie powiązanych ze sobą drutów różnej długości, tworzących przypadkowe połączenie. Takie druty zalewa się betonem.

Obecność elementów metalowych, wzmacnia betonową konstrukcję, tak samo dobrze, jak klasyczne zbrojenie rozproszone., jest jednak o wiele tańsze i łatwiejsze do stworzenia. Nie trzeba łączyć drutów zbrojeniowych, montować konstrukcji zbrojeniowej w fundamencie czy murku. Praca wykonywana jest łatwiej i szybciej. Po zalaniu elementu betonem, nakazy oczywiście poczekać na wyschnięcie.

W razie konieczności, można powierzchnie równać – sprawdzi się szlifierka do betonu, lub – jeśli będzie taka potrzeba – szlifierka do gładzi. Zbrojenie rozproszone i dobry beton to gwarancja stworzenia mocnego, odpornego betonowego elementu. Przy odrobinie starań, bez problemu taką pracę można wykonać samodzielnie.

Related posts