Rolety na dzień i noc

Właściciele domów chcą chronić swoje mieszkania przed nadmiernym nasłonecznieniem, nagrzaniem, a także przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. W tym celu na oknach montuje się rolety i żaluzje, które dostępne są w szerokiej gamie rodzajów i kolorów. Do najbardziej popularnych można zaliczyć zdecydowanie rolety dzień noc, verticale oraz rolety antywłamaniowe.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc są wykonane ze specjalnego rodzaju materiału. Składa się on z naprzemiennych pasów, ciemniejszych i jaśniejszych. Rolety mogą być montowane na trzy sposoby. Pierwszy z nich to montaż rolety na skrzydło okienne. Rolety są sprzedawane wtedy wraz ze skrzynką oraz z prowadnicami. Pięknie się prezentują na każdym oknie. Kaseta rolety oraz prowadnice zostaną wykonane w takim samym kolorze jak okno. Dostępne są kasety i prowadnice w okleinie drewnopodobnej.

Rolety dzień i noc typu mini charakteryzuje bezinwazyjny sposobów montażu na okno. Jedynie nakłada się je na skrzydło okienne. Zaletą jest to, że można kupić gotowe rolety, w standardowych wymiarach w sklepie i nie trzeba czekać przez dłuższy czas na realizację zamówienia.

Ostatnim rodzajem są rolety naścienne. Montuje się je nad oknem na ścianę. Dzięki temu zasłaniają całą przestrzeń okienną.

Rolety verticale i antywłamaniowe

Dość dużą popularnością cieszą się rolety typu verticale. Składają się one z charakterystycznych pasów pionowych. Rolety te dają możliwość całkowitego zaciemnienia wnętrza. Często są wybierane do szkół, urzędów, budynków użyteczności publicznej itp.

Rolety antywłamaniowe doskonale prezentują się na każdym budynku. Same w sobie są ozdobą. Mają dodatkowo właściwości izolacyjne, chronią przed hałasem z zewnątrz, a także przed nadmiernym zabrudzeniem szyb w czasie deszczu czy śniegu.

Related posts