Balustrady szklane we wnętrzach mieszkalnych

balustrady szklane

Moda na proste rozwiązania, dostępne do niedawna głównie w budownictwie komercyjnym, dotarła również do mieszkań i domów prywatnych. Proste wykończenia elewacji i elementy dekoracyjne, łączące w sobie funkcjonalność i piękno materiałów, z których je wykonano, pojawiają się w towarzystwie drewna, naturalnego kamienia czy płytek ceramicznych, tworząc z nimi integralną całość. Takimi elementami, które do niedawna kojarzyły się jedynie z najnowocześniejszymi biurowcami i hotelami, są balustrady szklane.

Balustrady w domach prywatnych


Balustrady szklane – republikaszkla.pl wykorzystywane są jako element zabezpieczający schody. Bardzo często łączy się je z drewnianymi schodami, bowiem dzięki wykorzystaniu szkła balustrada dodatkowo je podkreśla. Balustrady ze szkła wykorzystywane są również jako zabezpieczenia na tarasach i balkonach. W tym przypadku z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo domownikom przebywającym na balkonie, z drugiej dzięki zastosowaniu szkła umożliwiają podziwianie przyrody.

Rodzaj poręczy i kolor szkła


Przy wyborze balustrady szklanej warto się zastanowić nad rodzajem poręczy. Producenci oferują balustrady jako balustrady bez poręczy lub z poręczą, wykonaną z drewna lub ze stali nierdzewnej. Jeśli balustrada ma pełnić funkcje jedynie dekoracyjne, wówczas warto się zdecydować na balustradę bez poręczy. W przypadku klatek schodowych czy wyjścia na taras poręcz przy balustradzie staje się koniecznością. Wybierając ją warto się zastanowić, czy poręcz ma stanowić uzupełnienie do metalowych elementów, łączących szklane płyty, czy też ma nawiązywać do drewnianego podestu, podłogi czy schodów. Równie istotny jest kolor szkła. Balustrady ze szkła mogą być całkowicie przezroczyste i takie balustrady najczęściej spotyka się w nowoczesnych obiektach komercyjnych. Mogą także być wykonane ze szkła mlecznego o dosyć ograniczonej prześwitywalności. Takie balustrady wykorzystuje się na niewielkich balkonach oraz w miejscach, gdzie często znajdują się osoby postronne, aby w ten sposób zapewnić domownikom dodatkową strefę prywatności.

Related posts