Odbiór mieszkania Warszawa

mieszkanie

Klucze do gotowego mieszkania to spełnienie marzeń wielu osób. Można zamieszkać w budynkach z rynku wtórnego lub wykonanych od A do Z z gotowych materiałów. Które rozwiązanie jest lepsze? W zależności na co się zdecydujemy, trzeba zachować czujność, by nie dać się oszukać.

Używane vs. nowe: za i przeciw

Mieszkania z rynku wtórnego są z reguły tańsze, jednak wymagają włożenie większej pracy. Trzeba je porządnie odrestaurować. Rzadko kiedy otrzymujemy lokal, w którym można od razu zamieszkać. Zazwyczaj trzeba przynajmniej wymalować pokoje, wymienić wannę, założyć kuchenkę gazową. To absolutne minimum, by dobrze się czuć. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na mieszkanie pod klucz, otrzymujemy gotowy lokal, w którym nie trzeba już niczego robić. Wystarczy go tylko dobrze umeblować i zadbać o stylowe wykończenia. Wszystko jest świeżo zrobione, więc jeśli nie trafiliśmy na nierzetelnego wykonawcę, to jest duża szansa, że nie trzeba będzie przeprowadzać gruntownych prac remontowych w najbliższych latach. Jednak takie rozwiązania są droższe i to wiele. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wkład własny, ale również o bieżące opłaty związane z eksploatacją. Odbiór mieszkania Warszawa to duża odpowiedzialność. Bywa, że deweloper, chcąc oszczędzić, korzysta z usług firm budowlanych o złej reputacji. W efekcie wiele jest do poprawki. Nie można tego bagatelizować. Wiele można zdziałać, zanim podpiszemy protokół końcowy. Wtedy mamy szansę zażądać wykonania poprawek, jednak później będziemy musieli naprawiać fuszerki na własna rękę.

Co się bardziej opłaca?

Odliczając koszty związane z remontem i patrząc jedynie na same opłaty związane z zakupem i czynszem, to tańsze są mieszkania z rynku wtórnego. Jednak w szerszej perspektywie koszty mogą być porównywalne. Wprawdzie nowe budownictwo powinno być mniej zawodne i posłużyć na długo, ale trzeba płacić większe stawki co miesiąc. Jednak w przypadku lokalów, które powstały kilka dekad wcześniej, trzeba raz na jakiś czas wykonywać gruntowne remonty, np. dachu, instalacji elektrycznej itp. W konsekwencji może się okazać, że koszty, jakie trzeba będzie ponieść będą tak naprawdę porównywalne. Niezależnie na co się zdecydujemy, trzeba zachować ostrożność. Odbiór mieszkania Warszawa jest obarczony ryzykiem. Jeśli nie znamy się na sztuce budowlanej i bez zastanowienia podpiszemy wszystkie podsunięte nam pod nos dokumenty, możemy tego żałować. Wielu deweloperów działa na granicy prawa. W poszukiwaniu oszczędności korzystają z półfabrykatów, które nie są wytrzymale. W efekcie otrzymujemy gotowe mieszkanie, ale musimy w nie sporo zainwestować, bo wiele rzeczy jest źle wykonanych i wymaga poprawki. O ile zauważymy to jeszcze przed końcowym odbiorem, możemy ubiegać się o usunięcie usterek. Gorzej, jeśli zaniedbania pozostawione po ekipie budowalnej ujawnią się w trakcie eksploatacji. Wtedy napraw będziemy musieli się podjąć na własną rękę. To może nas kosztować sporo stresów i pieniędzy, dlatego lepiej nie dopuścić do takich sytuacji.

Related posts