Popularne operacje plastyczne

chirurgia plastyczna

Przemysł medycznych usług kosmetycznych rozwija się bardzo szybko. Wprawdzie w Polsce nie jest to jeszcze tak popularne jak w krajach Europy Zachodniej czy w Skandynawii, ale coraz więcej osób decyduje się na to, by poprawić piersi, zredukować zmarszczki i pozbyć się nadmiaru tłuszczu, zgromadzonego przez lata.

Współczesna chirurgia plastyczna

Obecnie chirurgia plastyczna jest już na tak wysokim poziomie, że operacje, którym poddają się pacjenci, to zwykle podlegające ścisłym procedurom, niemal mechaniczne czynności. W zależności od obranej metody lekarz wykonujący taką operację ma zaplanowane dokładnie wszystkie kroki i przechodzi od jednego do drugiego, jak po sznurku.
Współczesna chirurgia plastyczna stosuje również wiele gotowych rozwiązań, takich jak np. implanty. Oczywiście, przed poddaniem się zabiegowi, pacjent musi wykonać szereg drobiazgowych badań, które odpowiedzą na pytanie o jego ogólny stan zdrowia oraz dadzą szczegółowy wgląd w obszar, który ma być poddany operacji.

Najpopularniejsze zabiegi i operacje

Większość wykonywanych obecnie zabiegów chirurgii plastycznej, to operacje o charakterze kosmetycznym. Nazwa się tak te z nich, które mają na celu poprawienie jakichś mankamentów urody. Najczęściej na tego typu zabiegi decydują się kobiety, jednak nie znaczy to, że mężczyźni w ogóle z nich nie korzystają.

Niewątpliwie bardzo popularne jest obecnie powiększanie lub zmiana kształtu piersi. Wiele kobiet jest niezadowolonych z tego jak wyglądają ich piersi i decyduje się na zmianę. Podobnie ma się sprawa z kształtem ust, które powinny być pełniejsze, bardziej jędrne. Nico rzadsze są operacje związane z odsysaniem tłuszczu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w powszechnym odbiorze jest to o wiele poważniejszy zabieg niż np. powiększanie ust.

Oczywiście chirurgia plastyczna to nie tylko zabiegi kosmetyczne. Nadal stosuje się ją z ogromnym powodzeniem w przypadku rekonstrukcji, zwłaszcza w sytuacjach powypadkowych. Przeszczepienie skóry czy korekta nosa są dziś zabiegami o wiele częściej stosowanymi, niż jeszcze 10 lat temu.

Related posts