Sposoby na depilację

Depilacja laserowa PRIMELASE

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że obecnie w modzie jest gładkie, ogolone ciało. Nikt nie docenia przesadnej naturalności. Tradycyjne golenie maszynką odchodzi jednak powoli do lamusa. To czasochłonna, żmudna metoda, wymagająca codziennego powtarzania. Współczesne, wygodne kobiety wybierają zatem częściej trwałe sposoby depilacji. Wśród jakich metod możemy wybierać i czym się one między sobą różnią?

Depilacja depilatorem elektrycznym

Depilator elektryczny to obecnie niezbyt drogie i niezbyt głośne urządzenie. Przy jego pomocy możemy w bardzo łatwy sposób pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych miejsc ciała. Producenci tych urządzeń z każdym nowym modelem wprowadzają kolejne udoskonalenia. Wiele z nich dotyczy właśnie cichszej pracy, precyzyjniejszego wyrywania włosków, a także, co jest niezwykle ważne dla dużej grupy kobiet, zmniejszenia bólu towarzyszącemu depilacji. Nowoczesne depilatory elektryczne są zatem wyposażone w specjalne masażery, które rozgrzewają skórę i minimalizują ból. Dzięki temu cały zabieg jest dużo przyjemniejszy. Możemy wykonać go w domu za pomocą niewielkiego urządzenia.

Depilacja plastrami i gorącym woskiem

Inną metodą depilacji, którą można zastosować zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym jest usuwanie owłosienia za pomocą plastra z rozgrzanym woskiem. Plus tej metody to szybki czas depilacji, a także skuteczność. Ma ona jednak także pewien zasadniczy mankament. Jest nim ból, który towarzyszy zabiegowi. Szczególnie narzekają na niego kobiety, które mają wyjątkowo niski próg bólu. Zdarza się, że ktoś po zerwaniu plastra z jednej nogi twierdzi, że nie jest w stanie zerwać go także z drugiej. Jeśli zatem stosujemy tę metodę pierwszy raz, warto mieć przy sobie zaufaną przyjaciółkę, która w razie czego będzie kazała nam zacisnąć zęby i pomoże w nieprzyjemnym zerwaniu plastra.

Depilacja laserowa PRIMELASE

Kiedy czytamy o depilacji depilatorem czy plastrami z woskiem, możemy odnieść wrażenie, że depilacja jest nierozerwalnie związana z bólem. To jednak nieprawda. Istnieje nowoczesna metoda depilacji, w której ból jest zmniejszony do minimum.
Depilacja laserowa PRIMELASE to bardzo nowatorski technologicznie zabieg. Specjalny laser diodowy zapewnia wyjątkowo dokładną, skuteczną depilacją. System chłodzący sprawia, że niemalże nie czujemy bólu. Zabieg też trwa dużo szybciej niż w przypadku innych rodzajów laserów. Kolejną zaletą jest trwałość tej metody. U wielu kobiet po serii kilku zabiegów nowe włosy się już nie pojawiają albo jest ich bardzo mało i są jasne, niemalże niewidoczne gołym okiem.
Jedynym mankamentem takiej metody depilacji może być cena – ta przyjemność kosztuje, ale zapewnia świetny, trwały efekt na lata. Warto zatem przemyśleć, czy nie opłaca nam się zainwestować w siebie więcej, aby później nie narażać się na ból związany z innymi, tradycyjnymi metodami depilacji – depilatorem czy plastrami z woskiem. Na dłuższą metę może się okazać, że znacznie więcej zyskamy niż stracimy, decydując się na taki zabieg.

Related posts