Plac zabaw budżet obywatelski – jak wykorzystać środki?

Budżet obywatelski to bardzo popularna w ostatnich czasach inicjatywa. I nie ma się zupełnie czemu dziwić. To sposób na to, by w okolicy powstawały wartościowe obiekty, jak np. siłownie w plenerze, place zabaw czy inne rzeczy, które są potrzebne w danej gminie bądź mieście. Jak pozyskać środki na takie przedsięwzięcia?

Formalności zostaw innym

Jeśli wydaje ci się, że dużym problemem do ogarnięcia będą formalności, nie masz się czego bać. Oczywiście, kwestia papierkowa jest bardzo ważna, ale nie jest to najważniejszy czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę. Jeśli chcesz, by w twojej okolicy powstał plac zabaw budżet obywatelski, udaj się do producenta, który na co dzień dostarcza, a także tworzy przestrzenie zabaw dla dzieci. W ten sposób będziesz miał pewność, że złożysz wniosek zgodny z wytyczonymi procedurami. Wydaje ci się, że będziesz musiał za to zapłacić? Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że firmy, które produkują i montują place zabaw chętnie pomagają w załatwieniu formalności. Dlaczego. Powód jest bardzo prosty. Jeśli dany projekt będzie przegłosowany, może to oznaczać, że firma, która przygotowywała całą dokumentację, będzie również wykonawcą. To, rzecz jasna, wiąże się z tym, że sama na tym zarobi. Stąd też firmy, które na co dzień zajmują się budową placów zabaw chętnie pomagają w załatwieniu wszelkich formalności. Tym bardziej, że plac zabaw budżet obywatelski nie jest dla nich niczym nowym. Mają już doświadczenie w przygotowaniu kosztorysów i załączników potrzebnych do tego, by zgłosić swój udział w programie. To jest bardzo budujące. Tym samym nie trzeba przejmować się, że złożony przez nas wniosek na plac zabaw budżet obywatelski nie zostanie przez nas odrzucony ze względów formalnych i nie stracimy na to dużo czasu.

Wysiłek się opłaca…

Jak się okazuje, choć budżet obywatelski jest dość skomplikowaną procedurą, to z roku na rok powstaje coraz więcej ważnych dla mieszkańców inwestycji. Ludzie doceniają program i możliwość współdecydowania o tym, czego brakuje w ich mieście czy gminie. Czasem środki z budżetu obywatelskiego to jedyny sposób, by okolicy powstał plac zabaw z prawdziwego zdarzenia czy parking, którego mieszkańcy tak bardzo potrzebują. Warto się więc o to postarać. Takie inwestycje mogą posłużyć nie tylko dzieciom, ale bardzo często również i wnukom. Tym bardziej, że w wielu miejscach place zabaw nie wyglądają zachęcająco i lepiej omijać je szerokim łukiem.

Related posts