Tańsze tonery do drukarek

tonery oryginalne

Tusze do drukarek szybko się kończą i niestety nie należą do najtańszych elementów biurowego wyposażenia. Jest kilka sposobów, które pozwalają na skuteczne ograniczenie ich zużycia. Największą popularnością cieszy się używanie tak zwanych zamienników.

Tonery oryginalne czy zastępcze?

Dzięki korzystaniu z oryginalnych tuszy można zwiększyć wydajność drukowania. Okazuje się jednak, że różnica między produktami markowymi i tańszymi nie jest bardzo duża. Dla wielu osób najważniejszym argumentem przy zakupie tonera pozostaje jego cena. Alternatywne tusze do drukarek są pod tym względem zdecydowanie bardziej korzystnym wyborem. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest również dosyć duża dostępność takich tuszy.

Czy warto?

Trzeba jednak pamiętać, że tonery oryginalne mają swoje zalety. Osoby, które korzystają z zamienników mogą mięć problem z dopasowaniem takiego tuszu do danego modelu drukarki. Jest to również ryzykowny wybór, jeśli znaczenie ma dobra jakość drukowanych materiałów. W przypadku zwykłych, czarno-białych wydruków różnica nie jest duża. Gdy trzeba wykonać bardziej wymagające treści, które muszą zostać zaprezentowane w estetycznej, profesjonalnej formie, tonery oryginalne mogą okazać się najlepszym wyborem.

Jak zaoszczędzić?

Warto pamiętać, że istnieje wiele sposobów na oszczędności. Aby zmniejszyć wydatki nie trzeba koniecznie decydować się na zakup zamienników. Cześć materiałów można wydrukować w wersji roboczej, np. czarno-białej, czyli bez zużywania kolorowego tuszu. Innym sposobem na ograniczenie wydatków jest wybór tonerów oryginalnych sprzedawanych w zestawach, zamiast pojedynczych. Na zakupie wszystkich kolorów można zaoszczędzić dosyć konkretną sumę.

Niezależnie od wybranego rodzaju tuszu można także zdecydować się na drukowanie dwustronne, co znacznie zmniejsza zużycie papieru. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala na ograniczenie kosztów, ale także jest korzystne dla środowiska. W przypadku mniej ważnych wydruków i brudnopisów warto zdecydować się na tańszy papier.

Related posts