Salon – meble designerskie

meble-designerskie

Czym objawia się designerskość? Przede wszystkim tym, że meble i wzory wyglądają inaczej niż jesteśmy przyzwyczajeni. Dopuszczalne są nietypowe kolory, wszelkie ciekawe kształty, brak symetrii i po prostu podążenie za wyobraźnią. Mogłoby się wydawać, że każdy potrafi zaprojektować takie meble, ale ważna jest również ich funkcjonalność.

Pokój musi być praktyczny, bo to nie muzeum

Zdarza się, że za wyglądem mebli nie idzie ich funkcjonalność i po ich dłuższym użytkowaniu możemy się denerwować, że tak naprawdę korzystanie z ich jest po prostu niewygodne.
Wtedy też zazwyczaj przestają nam się też podobać. Bo co to za sofa, na której nie posiedzimy dłużej niż pół godziny? Albo stolik, który ma wysokość niewygodną do wszystkiego. Wybierając meble designerskie musimy zatem dokładnie sprawdzić, czy taka część jest nam potrzebna, jak ją możemy wykorzystać, a także jak będzie się ją użytkować. Nie oznacza to jednak, że jeśli coś jest niesymetryczne to na pewno będzie niewygodne, dobrze jest jednak sprawdzić meble empirycznie już w sklepie, pootwierać szafki i szuflady czy usiąść na kanapie. Nawet jeśli decydujemy się zamawiać je przez internet, to możemy wcześniej wybrać się do sklepu czy showroomu, w którym będziemy mogli wszystko dokładnie sprawdzić.

Bogactwo wzorów i kolorów

Jeśli wybraliśmy już styl i wygląd naszych mebli, możemy dobrać do tego wzory i kolory. Najczęściej bowiem każdy można dopasować do swoich potrzeb. Szczególnie, jeśli wykonujemy meble designerskie na zamówienie. Skończyły się już czasy, kiedy wszystko musiało być identyczne i absolutnie dopasowane. Pomieszanie stylów jest teraz bardzo modne i wykorzystywane przez najsławniejszych architektów i osoby aranżujące wnętrza. To, że mamy modernistyczne meble nie oznacza, że nie możemy mieć klasycznego dywanu i odwrotnie. To samo dotyczy kolorów. Nie jest już tak, że tylko jeden element może się wyróżniać, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Przede wszystkim jednak, producenci dają nam taki wachlarz możliwości, że każdy może znaleźć coś dla siebie. A programy komputerowe pomagają sprawdzić finalny efekt zanim zabierzemy się w ogóle za remont. Dzięki temu nie popełnimy żadnej pomyłki, na którą będziemy musieli później codziennie patrzeć.

Dodatki również dodadzą stylu

Meble designerskie wymagają od nas również dobrych dodatków. Nie zapomnijmy również zaplanować zatem czym wypełnimy naszą zaaranżowaną przestrzeń. Czy będą to firanki a może nowoczesne, drewniane żaluzje. Chcemy mieć dywan, a może narzutę i przytulne poduszki? Dobrze jest również zastanowić się nad oświetleniem, które ma ogromne znaczenie w pokoju. Przy małym metrażu to właśnie odpowiedni dobór mebli oraz światła pozwoli nam uzyskać efekt przestrzeni. Do tego ich rozmieszczenie musi być funkcjonalne, choć nie oznacza to, że lampa musi znaleźć się na suficie na środku pokoju, panuje tu dużo większa dowolność. Później warto zastanowić się na roślinami i kwiatkami, które ożywią przestrzeń, dobrze wyglądają również ramki na zdjęciach. Zazwyczaj na ścianie pokoju zawieszany jest również zegar, a wzory do wyboru mogą skołować. Wciąż jeszcze na ścianach wiszą obrazy czy inne ozdoby. Wszystko to ma znaczenie i każdy dodatek zmienia trochę wygląd naszego pokoju, dlatego zaplanujmy wszystko dobrze, żeby jak najlepiej nam się mieszkało na co dzień.

Related posts